Witamina D3 Medica 2000 j.m. - suplement diety

15,00 zł
60 kapsułek MASA NETTO 40 g
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni

Suplement diety przeznaczony dla osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D3. Synteza witaminy D3 w skórze zachodzi pod wpływem promieni słonecznych. Położenie geograficzne Polski sprawia, że deficyt witaminy D3 u mieszkańców naszego kraju występuje głównie w miesiącach jesienno-zimowych. Natomiast wiosną i latem do niedoborów witaminy D3 mogą przyczyniać się między innymi częste przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach (np. praca biurowa), brak aktywności na świeżym powietrzu czy stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Ponadto zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D3 mogą mieć seniorzy oraz osoby otyłe. Produkt zawiera dużą porcję witaminy D3 - aż 2000 j.m. w kapsułce.

Sposób użycia:
1 kapsułkę dziennie, pół godziny przed posiłkiem, popijając płynem.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

Składniki:
kapsułka (żelatyna, gliceryna, woda), witamina D3 (cholekalcyferol).

Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznymIlość na porcję dzienną (1 kapsułka)% referencyjnej wartości spożycia
Witamina D 50 µg 1000Podmiot działający na rynku:
AMC Pharma Limited
14 Chichester Way
London E14 3EG
UK