Coral Calcium Wapń i Magnez plus Vit. K, D - suplement diety

74,90 zł
60 kapsułek MASA NETTO 58 g
  • Wapń, magnez oraz witaminy K i D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości
  • Witamina D pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi

Suplement diety Coral Calcium Wapń i Magnez plus Vit. K, D powstał z myślą o osobach dbających o prawidłowy stan kości i zębów. Głównym składnikiem suplementu diety jest sproszkowany koralowiec pochodzący ze skamieniałych raf koralowych otaczających wyspę Okinawa w Japonii, których skład mineralny jest bardzo zbliżony do składu szkieletu człowieka. Zastosowany w suplemencie diety surowiec standaryzowany jest na zawartość 20% wapnia i 10% magnezu. Produkt wzbogacono o dobrze wchłanianą witaminę K2 (menachinon MK-7) oraz witaminę D3 (cholekalcyferol).

Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów, a także pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego. Magnez sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu kości i zębów oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego. Witaminy D i K wspierają utrzymanie zdrowych kości. Ponadto witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Sposób użycia:
1 kapsułkę dwa razy dziennie rano i wieczorem, popijając płynem.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia.

Składniki:
sproszkowany koralowiec standaryzowany na zawartość wapnia i magnezu, kapsułka (żelatyna, woda, barwniki – E 171, tlenki i wodorotlenki żelaza), maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, witamina K (menachinon), witamina D (cholekalcyferol).

Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznymZalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera% referencyjnej wartości spożycia
Witamina D 10 µg 200
Witamina K 40 µg 53
Wapń 340 mg 42
Magnez 170 mg 45Podmiot działający na rynku:
AMC Pharma Limited
14 Chichester Way
London E14 3EG
UK