Stop Oxy Stres na noc - suplement diety

49,95 zł
60 kapsułek MASA NETTO 41 g
  • Składnikami suplementu diety są ekstrakty charakteryzujące się wysokimi współczynnikami ORAC: czarny bez (710 000)*, acai (630 000)*.
  • Witamina C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
Suplement diety Stop Oxy Stres na noc powstał z myślą o osobach narażonych na stres oksydacyjny wywołany przez wolne rodniki. Wolne rodniki produkowane są głównie podczas procesu oddychania komórkowego, a także w wyniku innych przemian metabolicznych. Ich nadmiernemu powstawaniu sprzyja zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, palenie tytoniu, osłabiona odporność, dieta uboga w antyoksydanty czy żywność zawierająca pozostałości pestycydów i metale ciężkie. Stres oksydacyjny to stan organizmu, w którym następuje zaburzenie równowagi między wytwarzaniem wolnych rodników a ich zwalczaniem przez przeciwutleniacze.

Ekstrakty zastosowane w suplemencie diety Stop Oxy Stres na noc zostały specjalnie dobrane ze względu na bardzo wysoką wartość ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity), czyli zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu zwaną inaczej pojemnością antyoksydacyjną. Wartości te zostały wyznaczone przez Zakład Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i wynoszą:

czarny bez - 710 000 TE [µmol/100 g]
acai - 630 000 TE [µmol/100 g]

Suplement diety Stop Oxy Stres na noc pokrywa również 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę witaminę C. Witamina C nie tylko wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, lecz również umożliwia regenerację zredukowanej formy witaminy E, która dzięki temu może pozostawać aktywna przez cały dzień.

W celu uzyskania optymalnego efektu antyoksydacyjnego zaleca się przyjmowanie Stop Oxy Stres na noc wraz z suplementem diety Stop Oxy Stres na dzień (jedną kapsułkę Stop Oxy Stres na dzień rano oraz jedną kapsułkę Stop Oxy Stres na noc wieczorem).

Sposób użycia:
1 kapsułkę wieczorem, popijając płynem.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

Składniki:
ekstrakt z acai (Euterpe oleracea), ekstrakt z czarnego bzu (Sambucus nigra), kapsułka (żelatyna, woda, barwnik – E 171), kwas L-askorbinowy, maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca – E 470b.

Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym Zalecana porcja dzienna (1 kapsułka) zawiera% referencyjnej wartości spożycia
Ekstrakt z acai (10% polifenoli)300 mg-
Ekstrakt z czarnego bzu170 mg-
Witamina C80 mg100


Podmiot działający na rynku:
AMC PHARMA LIMITED
2 Boatyard Apt.,
30 Ferry Street,
London E14 3DT,
UNITED KINGDOM


*TE [µmol/100 g] zgodnie z oznaczeniem wykonanym przez Warszawski Uniwersytet Medyczny