Sangre de drago (Croton lechleri) to drzewo osiągające wysokość od 10 do 20 m. Jest odporne na wahania klimatyczne i zmienne warunki pogodowe. Rośnie w Andach na stokach wąwozów oraz w lasach tropikalnych górnego dorzecza Amazonki. Występuje głównie w Peru, Brazylii, Ekwadorze, Meksyku i Dominikanie na wysokości od 300 do 2080 m n.p.m. Po nacięciu kory z drzewa wypływa żywica o ciemnoczerwonym zabarwieniu, której roślina zawdzięcza swoją malowniczą nazwę „smocza krew”. Zawarty w suplemencie diety szafran (Crocus sativus L.) sprzyja utrzymaniu równowagi emocjonalnej i pomaga zachować pozytywny nastrój.

Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie po posiłku, popijając płynem.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w posób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. Ważne jest stosowanie bilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

Składniki:
ekstrakt z sangre de drago (Croton lechleri), kapsułka (żelatyna, woda, barwnik – E 171), maltodekstryna, ekstrakt z szafranu (Crocus sativus L.), substancja przeciwzbrylająca - E 470b.

Zalecana porcja dzienna do spożycia (1 kapsułka) zawiera 550 mg ekstraktu z sangre de drago (Croton lechleri) i 30 mg ekstraktu z szafranu (Crocus sativus L.).


Podmiot działający na rynku:
AMC Pharma Limited
14 Chichester Way
London E14 3EG, UK