FerrumVita - suplement diety

49,00 zł
60 kapsułek MASA NETTO 25 g
  • Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny
  • Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza
  • Tiamina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca
  • Ryboflawina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza
  • Witamina B6 i B12 pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
  • Foliany pomagają w prawidłowej produkcji krwi
  • Niacyna, kwas pantotenowy i biotyna przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
Suplement diety FerrumVita jest przeznaczony dla osób, która pragną uzupełnić codzienną dietę żelazem i witaminami wspierającymi procesy krwiotwórcze. Zapotrzebowanie organizmu na żelazo wzrasta u osób z nadwagą i otyłością, stosujących restrykcyjne diety odchudzające, a także u kobiet mających długotrwałe oraz obfite miesiączki oraz tych po menopauzie.

W organizmie człowieka znajduje się od 4 do 5 gramów żelaza. Większość (około 70 proc.) występuje przede wszystkim w hemoglobinie, która umożliwia pobieranie tlenu w płucach i oddawanie go w tkankach. Z kolei w szpiku kostnym żelazo jest wykorzystywane w procesie tworzenia krwinek czerwonych. Ponadto żelazo jest składnikiem mioglobiny, która umożliwia mięśniom pobieranie z krwi niezbędnego do ich pracy tlenu.

Zawarta w suplemencie diety witamina C zwiększa wchłanianie żelaza, a ryboflawina przyczynia się do utrzymania jego prawidłowego metabolizmu. Witaminy B6, B12 oraz foliany pomagają w prawidłowej produkcji krwi. Tiamina przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca, natomiast niacyna, kwas pantotenowy i biotyna sprzyjają utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Sposób użycia:
1 kapsułkę raz dziennie, popijając płynem.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia.

Składniki:
premiks witaminowy (octan DL-alfatokoferylu, kwas L-askorbinowy, monoazotan tiaminy, ryboflawina, amid kwasu nikotynowego, D-pantotenian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina, D-biotyna), kapsułka (żelatyna, woda, barwniki - E 171, E 172), mleczan żelaza (II), maltodekstryna.

Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym Zalecana porcja dzienna (1 kapsułka) zawiera% referencyjnej wartości spożycia
Witamina E12 mg100
Witamina C80 mg100
Tiamina1,1 mg100
Ryboflawina1,4 mg100
Niacyna16 mg100
Kwas pantotenowy12 mg200
Witamina B61,4 mg100
Kwas foliowy400 µg200
Witamina B122,5 µg100
Biotyna50 µg100
Żelazo14 mg100


Podmiot działający na rynku:
AMC Pharma Limited
2 Boatyard Apt.,
30 Ferry Street,
London E14 3DT, UK